Skip to content

Uus Land Rover Defender jõudis testimisega 1,2 miljoni kilomeetrini ning uue verstapostini oma arengus

Ülemaailmse Land Roveri päeva puhul tegi Land Rover teatavaks plaani, millega uus Defender läbib Keenias Tusk Trusti kohapealsete katsetuste viimase etapi.

Ainulaadse värvimaskeeringuga Defenderi prototüüp hakkab osana Land Roveri 15-aastasest partnerlusest Tusk Trustiga katsetama elu Borana kaitsealal.

Prototüüp hakkab mitmete päriseluliste katsete käigus vedama suuri raskusi, kahlama läbi jõgede ja kandma halastamatul maastikul raskeid koormaid 14 000-hektarisel kaitsealal.

Aasta teises pooles toimuva avaliku debüüdi ajaks on uus Defender läbinud enam kui 45 000 individuaalset testi maailma mõnedes ekstreemseimates keskkondades. Selleks, et uus Defender ka kõige

seiklushimulisemate klientide igapäevaste vajadustega sammu suudaks pidada, on Land Roveri insenerid valinud katsetusteks 50-kraadise kuumusega kõrbe, 40 miinuskraadiga Arktika pakase ning maapinnast üle 3000 meetri kõrgusel oleva Kaljumäestiku Colorados.

Jaguar Land Rover Grupi insenerinduse direktor Nick Rogers sõnab: „Lisaks ulatuslikele simulatsioonidele ja katsetustele oleme sõitnud uue Defenderiga 1,2 miljonit kilomeetrit mööda kõikvõimalikke maastikke ning äärmuslikes klimaatilistes tingimustes selleks, et

olla kindlad, et uus Land Rover on veelgi vastupidavam ja võimekam kui kõik varasemad. Meil on erakordne võimalus testida seda reaalsetes tingimustes ja toetada koos Tuskiga Borana kaitseala tegevust Keenias. Nii saavad meie insenerid kontrollida, et oleksime selleeesmärgi oma arendusprogrammi viimasesse etappi sisenemisel saavutanud.“

Saksamaal Nürnburgringi rajatises on täpseks lihvitud sõiduomadused; Suurbritannias  Eastnori mudastel teedel, Utah’s Moabi kivistel radadel ning Dubai liivaluidetel on testitud maastikuläbivuse näitajaid ning uus 4×4 toob Defenderi peresse ennenägematu võimekuse ja uue mugavuse ning juhitavuse taseme.

Uus Defender on disainitud ja välja arendatud Suurbritannias Gaydonis, Land Roveri esmaklassilise disaini, insenerikunsti ja testrajatiste kodumaal. Defenderi ülemaailmse tootmise uueks koduks saab Land Roveri hiljuti avatud tipptasemel tootmisüksus Slovakkias Nitras.

Land Rover on olnud Tusk Trusti heategevusliku eluslooduse kaitse programmi ametlik partner juba 15 aastat, aidates neil jõuda maailma mõnede eraldatuimate asupaikadeni. Testimisalgatuse uudis avalikustati ülemaailmsel Land Roveri päeval, mida tähistatakse iga aasta 30. aprillil, et märkida Land Roveri esmakordset esitlemist Amsterdami Motor Show’l samal päeval 1948. aastal.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

15 + eleven =