Skip to content

Toyota on FIA autoralli maailmameistrivõistluste etapi Rally Estonia ametlik autopartner

4.-6. septembril sõidetakse Lõuna-Eestis Eesti esimene FIA autoralli maailmameistrivõistluste etapp Rally Estonia. Ajaloolise võistluse korraldamises on oluline, et sellega seotud inimeste liikumine ralli eel ja ajal oleks kvaliteetselt tagatud. Selle tagab ametliku autopartnerina Toyota, kes annab Rally Estonia korraldusmeeskonna käsutusse kokku enam kui paarkümmend Toyota mudelit. Samuti on töökindluse poolest tuntud Toyota sportlikud mudelid kasutusel Rally Estonia ohutusautodena, mis läbivad kiiruskatsed enne võistlejaid.

Ohutusautode roll on rallil väga oluline, sest sealt antakse võistluse juhtimiskeskusele viimane info rajalt. See tähendab vastutusrikast ülesannet nii sõitjatele kui autodele. Rally Estonia ohutusautona on kasutusel juba varasemalt Rally Estonial ja ka teistel Eesti rallidel selles rollis olnud Toyota Yaris GRMN ja sellel aastal ka Toyota Gazoo Racing rallimeeskonnaga koostöös valminud uus nelikveoline GR Yaris, mis on põhineb WRC sarjast saadud teadmistel ja tehnoloogial.

Uus GR Yaris on WRC radadel karastunud ehtne nelikveoline sportauto, mis toob tipptasemel rallitehnoloogia tänavasõiduautode maailma. Kõik selles autos on sooritusvõime teenistuses: uus platvorm ja mootor, uus vedrustus, kergekaaluline konstruktsioon, aerodünaamiline kuju ning uus GR-FOUR pidev nelikveosüsteem.  GR Yarise jõuallikaks on uus 3-silindriline turbomootor, 1618 cm3 töömahuga mootori võimsus on 261 hj/192 kW ja pöördemoment 360 Nm.  Suure võimsuse ja kerge kaaluga GR Yarisel on olemas kõik eeldused edukaks võistlemiseks ning see pakub sõidunaudingut ka tavateedel. Rally Estonia žürii liikmed ja Rahvusvahelise Autoliidu FIA turvavaatleja Michel Mouton läbivad katsed enne ohutusautosid ja nende kasutada on Toyota C-HR mudelid.

Marek Maide, Toyota Balticu turundusdivisjoni juht: „Autoralli maailmameistrivõistluste etapi korraldamine Eestis on sarnaselt Rally Estonia meeskonnaga olnud ka meie unistuse täitumine sestsaadik, mil Toyota naases WRC sarja. Oleme Rally Estonia meeskonnaga teinud koostööd kolmel viimasel aastal ja teame, et Eesti rallikorraldus on maailmatasemel ja teatud aspektides eeskujuks muudele rallidele. Meil on hea meel, et saame anda oma panuse suurvõistluse ohutule ja sujuvale toimimisele. Anname omalt poolt parima, et see sündmus õnnestuks igati ja Eesti kinnistuks kindlalt WRC-kaardile ka järgmisteks aastateks.“

Urmo Aava, Rally Estonia direktor: „Toyota panus Eesti autosporti ja Rally Estonia toimumisse on olnud väga tugev. Tervitame neid Eesti esimese WRC ralli ametliku autopartnerina, läbi mille saame garanteerida oma meeskonnale ja ralliga seotud ametnikele muretu liikumise ralli eel ja ajal. Samuti on märgiline, et just uus nelikveoline GR Yaris, mis on põhineb WRC sarjast saadud teadmistel ja tehnoloogial on Rally Estonia üks ohutusautodest.“

Autoralli MM-sarjas meeskondlikus arvestuses liidrikohal olev Toyota Gazoo Racing WRT tuleb Rally Estoniale nelja Toyota Yaris WRC autoga. Individuaalses arvestuses on Toyota pilootidel kaksikjuhtimine, MM-sarja liidrid on Sebastien Ogier ja Julien Ingrassia, teisel kohal Elfyn Evans ja Scott Martin. Eestis on stardis ka MM-sarjas neljandal kohal olevad Kalle Rovanperä ja Jonne Halttunen. Neljanda autona stardivad Takamoto Katsuta ja Daniel Barrit.

Rally Estonia on esmakordselt Eestis toimuv FIA autoralli maailmameistrivõistluste etapp, mis sõidetakse 4.-6. septembril Tartu, Otepää, Elva, Kanepi ja Kambja teedel.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

4 × one =