Skip to content

Toyota GR Supra pärjati Saksamaal üle maineka auhinnaga

Toyota GR Supra võitis ühel Euroopa mainekaimatest autoauhindade võistlustest auhinna Kuldne Rool. Parima sportauto auhind on Toyota ühe hinnatuima mudeli jaoks suurepärane saavutus. Sama auhinna on Toyota võitnud ka korra varem – 1982. aastal omistati Kuldne Rool Supra teise põlvkonna mudelile. Viies põlvkond on nüüdseks sama populaarne, kui 1982. aastal müüdud mudel

Auhinna Kuldne Rool annavad välja Saksamaa populaarseim pühapäeviti ilmuv ajaleht Bild am Sonntag ja mainekas autoajakiri Auto Bild. Esmalt valisid lugejad enam kui 50 uue mudeli seast oma lemmiku. Seejärel testis ekspertajakirjanikest, rallisõitjatest ja kuulsustest koosnev tiim iga kategooria kolme populaarseimat mudelit Lausitzringi ringrajal. Iga auto hindamisel anti punkte kindlate kriteeriumite alusel ja võitjaks krooniti suurima punktisummaga mudelid.

GR Supra on sportauto uus mudel, mis torkab silma oma klassikalise sportauto omaduste poolest – kaheistmeline kupee, millel on tagumisi rattaid vedav esipaigutusega 340 DIN hj/250 kW kuuesilindriline turboülelaaduriga ridamootor. Lühend GR viitab Gazoo Racingu olulisele rollile selle ülemaailmselt levitatud mudeli arendamisel. Täiuslikult tasakaalustatud vedrustus ja madal raskuskese ning ülimalt hea juhitavus ja erksus nii maanteel kui võidusõidurajal on omadused, mis avaldasid muljet nii lugejatele kui ka auhinnažürii ekspertidele.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

three × 1 =