Skip to content

Elektriline Peugeot e-208 on Eestis

Esimesed kaks Peugeot uue põlvkonna elektriautot on Eestis, kuid nad viibivad siin vaid mõned päevad seega kiirusta. Tutvust saab uue mudeliga teha täna ja nädalavahetusel T1 kaubanduskeskuses toimuval Eesti esimesel elektriautode festivalil „Elektra 2019“.

Peugeot e-208 on elektriautode näitusel kõige värskem mudel. See on varustatud 100-kilovatise (136 hj) vaikse ja vibratsioonivaba elektrimootoriga ning sõiduulatuseks lubatakse WLTP mõõtemetoodika järgi kuni 340 km. Auto teeb eriliseks see, et ta on täiesti „tavaline“ ja seda kõige paremas tähenduses – Peugeot e-208 erineb oma sisepõlemismootoriga sõsarmudelist vaid mõne üksiku tehnoloogiat ja modernsust rõhutava viimistluselemendi poolest.

„Bensiin, diisel, hübriid või elekter – iga inimene peab saama ise valida, milline mootoritüüp tema isiklike eelistuse ja maailmavaatega kõige enam sobib, tegemata sealjuures kompromisse mudeli disaini või sõidumugavuse osas,“ kommenteeris Peugeot Baltikumi tegevjuht Andrus Kuus. “Isikupärane 208 on esimene näide Peugeot´ tulevikunägemuse realiseerumisest, kus iga uus mudel saab lähiaastate jooksul elektrifitseeritud versiooni, olgu selleks elektriline või hübriidversioon,” lisas Kuus.

Peugeot e-208 nooruslikku ja sportlikku disaini rõhutavad madal siluett ja jõulised kerejooned, mis koos erksa värvivalikuga teevad autost tõelise pilgupüüdja. Salongist leiab viimase põlvkonna 3D i-Cockpiti, suure 10’’ puutetundliku HD-ekraani ja intuitiivsed preemiumklassi juhiabisüsteemid nagu näiteks automaatne hädapidurdussüsteem, reahoidmisabi, liiklusmärkide tuvastus, täisautomaatne parkimissüsteem ja pimenurga jälgimine.

„Elektra 2019“ raames toimub 15. novembril ka „TargetZero 2019“ konverents, kus käsitletakse elektromobiilsuse arengut ja tulevikku. Peugeot Baltikumi tootejuht Randel Schütz osaleb konverentsi arutelupaneelis, milles räägitakse inimeste ootustest, lootustest ja hirmudest seoses elektriautodega.

360 kraadi foto, suurenda-vähenda-liiguta hiire abil

Sõidame! meeskond ei jätnud seda juhust kasutamata ning käis autoga tutvumas öises T1 kaubanduskeskuses. Lähemalt räägime uuest mudelist detsembrikuises saates. Märgi esimene detsember kell 09:30 oma kalendris veel punasemalt ja lülita teler 09:30 Kanal 2 peale.

Fotod: Karl Kirs

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

19 − 10 =