Skip to content

Uhiuus Land Rover Defender näeb välja vinge ja on ka vinge

Land Rover Defender on auto, mille nurgeline siluett ja kindel iseloom on saanud legendi lahutamatuks osaks. Ka täna Frankfurdi autonäitusel esimest korda esitletud uue põlvkonna Defenderil ei ole mõtteski peita oma nurklikku karakterit, mis on inspireeritud sõiduseiklustest. Ja mitte lihtsalt järjekordsetest puhkusejuhtumustest soojal suvepäeval, vaid sellistest avantüüridest, mis on tulvil üha muutuvat keskkonda, kauneid maastikke, uusimaid tehnoloogiaid ja Inglise elegantsi. Kui see meenutab James Bondi filmi – suurepärane! Bondinduse värskeimas reinkarnatsioonis on Defenderil tähtis roll kanda.   

Defenderi loojad on vaeva näinud, et selle nurgeline siluett jääks alles, kuid ilmselgelt on tegu täiesti uue ja novaatorliku maasturiga. See näeb välja vinge ja ka on seda, sest Land Roveri insenerid ja disainerid on Defenderi loonud nendele, kelle jaoks 4 x 4 ei võrdu mitte 16, vaid märksa enam. 

Frankfurdis debüteeris esialgu ainult üks traditsioonilise indeksi 110 pärinud modifikatsioon. Mõne aja pärast tuleb välja lühema teljevahega Defender 90, hiljem ka väiksema seeriaga spetsialiseeritud modifikatsioone. Kõigil Defenderitel on kere nurkadesse paigutatud rattad, iseloomuliku kühmuga panoraamkatus ja küljele avanev varurattaga tagaluuk.

„Uus maastur peab lugu oma minevikust, kuid ei ole sellest kammitsetud. Niisiis on see uue aja Defender, mille eripära on esile toodud ainulaadse silueti ja optimaalsete proportsioonidega, mis kõnelevad ilmekalt sellest, et tegu on tõelise maasturiga. Täiuslik nelikvedu, mille välimus ja konstruktsioon vastavad selle kutsumusele,“ ütleb Land Roveri disainijuht Gerry McGovern.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

9 + 19 =