Skip to content

Genka ja Taukar käisid Eesti tuuril ja tegid üksteise võidu head

Tuntud muusikud Karl-Erik Taukar ja Henry Kõrvits sõitsid mõlemad ühe päeva jooksul läbi kuuest Eesti eri paigus asuvat Toidupanga kogumispunktist ning toimetasid sinna kohale kokku umbes 140 kg toidupakke.

qrf

Sõit ümber Eesti leidis aset 2. mail ja selle pikkuseks oli mõlema ekipaaži puhul ligi 800 kilomeetrit. Henry Kõrvits võttis laupäeva varahommikul oma Peugeot 5008 linnamaasturiga suuna idasse ning toimetas toidupakid Rakverre, Jõhvi ja Põlvasse. Karl-Erik Taukar alustas Peugeot 3008 roolis Tallinn-Pärnu suunal, toimetades toidupakid Pärnusse, Viljandisse ja Võrru. Kokku toimetati kogumispunktidesse 140 kg toitu, mis kõik mahutati Peugeot linnamaasturite mahukasse pagasiruumi. Lisaks Toidupanga peatusetele jõudsid mehed ka pisut ka road-trip’i muid võlusid nautida: osta Peipsi äärest suitsukala, külastada inimtühje looduskauneid paiku lehvitada ning lehvitada distantsilt ka oma vanematele ja vanavanematele.

„Mulle ikka meeldis see Ida-Virumaa – Vooremaa – Setomaa tee. See on kuidagi liiga vähe tähelepanu saav teekond. Olen ise küll seda mitmeid kordi ka varem sõitnud, aga selline maikuine tärkav Peipsiäärne oli ootamatult värske ja mõnus. Selle tuuri juures meeldis veel muidugi see, et sind oodati. Kuigi kõigil olid maskid ees, siis inimeste silmadest oli näha naeratust. See on ikka hea tunne, kui saad kedagi aidata. Teinekordki!“ võttis oma reisi kokku Henry Kõrvits ehk Genka. Ka Karl-Erik Taukar kinnitas, et vastuvõtt kõigis külastatud Toidupanga punktides oli väga sümpaatne ning see ettevõtmine on kahtlemata vajalik ja oluline. „Need inimesed teevad tänuväärset tööd ja hea meel oli tunda, et meie sõidust ka neile ehk veidi abi oli. Mis seal salata, ka endal olid muidugi kasud sees – väga värskendav oli korraks linnast ära saada. Kõige põnevam oli seigelda Ida-Virumaal ja Peipsi ääres, kuhu ma muidu väga tihti ei satu. Mulle üldiselt sõita meeldib, aga sellist tiiru polegi varem ühe päevaga ette võtnud – ühe päevaga sai lõviosale mandri-Eestist ringi peale teha ja Aktuaalse Kaamera ajaks koju jõuda,“ lisas Taukar muhedalt.

Iga heategu saab alati ka tasutud – Viljandi Toidupanga esindajad kinkisid Taukarile kommikarbi, mis juhuse tahtel osutus tema lemmikuks ning Genka sai Põlva puuetega inimeste tehtud kauni käteräti Põlvamaa sümboolikaga.

„Olenemata sellest, et Toidupank on saanud viimasel ajal palju tähelepanu ja ka abi, siis abivajajate hulk ei kahane ning igasugune abi on meile jätkuvalt väga teretulnud ning oleme selle eest siiralt tänulikud,“ kommenteeris Toidupanga projekti- ja kommunikatsioonijuht Liina Peäske.

Reisi ajal lähtuti rangelt Terviseameti ja Vabariigi Valitsuse poolt kehtestatud eriolukorra nõudeid ning Toitupanga kaup võeti ja laaditi maha kontaktivabalt. Autodes olid olemas maskid, kindad, desinfitseerimisvahendid ning kütust tangiti vaid automaattanklates.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

12 − seven =