Skip to content

Euroopa turule on tulemas uus seitsmekohaline Toyota!

TOYOTA TOOB EUROOPAS MÜÜGILE SEITSMEKOHALISE HÜBRIID-LINNAMAASTURI HIGHLANDER

  • Uus nelikveoline hübriid-linnamaastur
  • Seitsmele reisijale mõeldud mitmekülgne ruumikas auto 658-liitrise pakiruumiga
  • 4. põlvkonna tõhus täishübriidajam koos AWD-i nelikveoga

Järgmise aasta alguses jõuab esimest korda kogu Euroopas müügile Toyota suurim hübriid-linnamaastur Highlander.

Üksnes täishübriidajamiga varustatud uus Highlander on Toyota Euroopa mudeliperekonna neljas linnamaastur RAV4, C-HRi ja samuti tuleval aastal müügile jõudva Yaris Crossi kõrval.

Highlander Hybridi on juba neljanda põlvkonna iselaadiv täishübriid. GA-K platvormile ehitatud Highlander suudab uustulnuk vedada kahetonnist haagist.

Pakiruum mahutab 658 liitrit pagasit ning selle põranda all on täiendavad panipaigad. Kui teise ja kolmanda istmerea seljatoed põrandale klappida, kasvab pakiruumi maht koguni 1909 liitrini. Pakkide-kottide mugavaks laadimiseks avaneb pagasiluuk jalaviibutuse peale.

Armatuurlaua keskel asetseb suur, 12,3-tolline multimeedia- ja satelliitnavigatsioonisüsteemi ekraan, mis ühildub telefoniga Apple CarPlay ja Android Auto kaudu.

Sõidudünaamika

Highlanderi 4. põlvkonna täishübriidajam koosneb Atkinsoni tsüklis töötavast 2,5-liitrise töömahuga ottomootorist ning kahest elektrimootorist. Neist tagumine elektrimootor annab Toyota linnamaasturile nelikveo AWD-i (All-Wheel Drive-intelligent). Nikkel-metallihüdriid-akupatarei asub teise istmerea all.

Mootorite koguvõimsus on 244 hobujõudu (DIN) ning WLTP-meetodil mõõdetud CO2 heitkogus 146 g/km* ning kütusekulu 6,6  l/100km* kohta. NEDC-meetodil saadud 117 g/km* ja 5,2 l/100km* tähendavad omas autoklassis parimat võimsuse ja CO2  heite suhet. Need andmed aga võivad veel muutuda.

Valida saab nelja sõidurežiimi vahel (ECO, NORMAL, SPORT ja TRAIL) ja seda ka siis, kui sõiduk töötab eraldi lülitatavas elektriautorežiimis.

Highlander on konstrueeritud sõitjate jaoks võimalikult vaikseks ­–­ täishübriidajami tasast tööd toetavad mürasummutavad tuuleklaas, esiuste aknad ning täiendavad summutuselemendid katuses, armatuurlauas, põrandas, pakiruumis ja rattakoobastes.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

one × three =