Skip to content

Elektriline uue generatsiooni Volkswagen e-up! tuleb Eestis müügile eriti magusa hinnaga

Volkswageni uus e-up! muudab viimaks ometi elektriautod kõigile taskukohaseks. 2020. aasta esimeste kuude jooksul jõuab esindustesse uue generatsiooni VW e-up!, mis on saadaval oma eelkäijast veelgi madalama hinnaga. Baltikumis jääb auto baashind veidi alla 20 000 euro, mis tähendab, et koos olemasolevate toetustega on Eestis võimalik auto soetada vähem kui 15 000 euro eest.

Uuel mudelil on suurenenud võimekus, mis tähendab seda, et tänu uuele akusüsteemile on peatselt turule ilmuva auto maksimaalseks sõiduulatuseks 260 km. Sõiduulatus pikenes oluliselt tänu uutele, märkimisväärselt suurema mahuga akuelementidele: uute akude maht on tõstetud 18.7 kW/h-lt  32.3 kW/h-ni. Eeldatav energiakulu on 12.7 kWh/100 km, mis tähendab, et uus e-up! sobib ideaalselt igapäevasteks reisideks linnas – olgu siis tegu äri- või erasõitudega.

Vähendatud on ka aku laadimise aega. Juba 60 minuti laadimisega 40 kW juures on võimalik laadida aku 80%-ni. Kusjuures, laadimisprotsess on hallatav ning etteplaneeritav ka läbi mobiiliäpi. Sama rakendus on kasutatav ka e-up! kliimaseadme juhtimiseks.

E-up! ei ole vaid keskkonnasõbralik, vaid ka sõidunaudingut pakkuv auto. Üheks boonuseks on selle põrandasse integreeritud akust tulenev madal raskuskese, mis annab autole hea juhitavuse. Teine rõõmustav faktor on asjaolu, et 61-kW elektrimootor annab maksimaalse pöördemomendi kohe, kui sõiduk hakkab liikuma. Nii kiirendab linnasõbralik e-up! 0–100 km/h vaid 11,9 sekundiga. Mudeli tippkiirus on 130 km/h.

Just tänu suurtest tootmismahtudest tulenevale mastaabisäästule ongi võimalik e-up! hind niivõrd soodsana hoida. Ülimalt atraktiivse baashinnaga mudeli standardvarustusse kuulub automaatne kliimaseade, mobiiliga ühenduv Composition Phone raadiosüsteem, Maps + More multifunktsionaalne rakendus, reahoidmisabailine Lane Assist jpm. E-up! Style versioon pakub veelgi rohkem funktsioone ja võimalusi elektriautot isikupärastada. Vaatamata oma kompaktsele suurusele, mahub e-up! salongi hõlpsasti ära 4 inimest.

Lisaks pakub Volkswagen e-up! akudele ka 8aastast või 160 000 km läbisõidu garantiid.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

nineteen + 11 =